CAPSULE WARDROBE – SPRING OUTERWEAR

26.04.2018

 

Mimo tego, że każdy z nas myśli już powoli o wakacjach, pogoda potrafi płatać figle i zmieniać się z godziny na godzinę. Gdy wychodzę rano z domu jest chłodno, później wychodzi słońce i robi się coraz cieplej, żeby pod wieczór znowu przypomnieć mi, że do wakacji jeszcze pozostało kilka miesięcy. Dlatego nie wychodzę z domu bez płaszcza, kurtki albo chociaż żakietu. I wolę później nosić okrycie w torbie albo trzymać je w ręce niż trząść się z zimna (a należę do grupy ludzi, którym niewiele trzeba, żeby zmarznąć). Pomyślałam więc, że zrobię mały research i poszukam dla was ciekawych kurtek jeansowych, ramonesek i trenczy. To moje top trzy okrycia wierzchnie na wiosnę. Mam nadzieję, że najdziecie coś dla siebie. 

***

Although most of us have been thinking about holidays already, the weather plays tricks and changes from hour to hour. When I leave my house in the morning it’s chilly, later the sun comes out and it’s more and more warm and the evening reminds me that it’s still a few months to summer. So I don’t leave my house without coat or jacket. I prefer putting it later in the bag or holding  in my hand to shivering from cold (and I’m a kind of person who doesn’t need so much to freeze). So I’ve thought it’d be a good idea to do a research and look for interesting jeans and leather jackets and trench coats. These are my top three when it comes to the outerwear. I hope you’ll find something for you. 

 

 

 

Gdyby nie brać pod uwagę warunków atmosferycznych, mogłabym do końca życia nosić trencz. Po długich poszukiwaniach, na swój idealny  trafiłam w zeszłym roku w second handzie. Kolejny na mojej liście był  klasyczny beżowy. Wydawać by się mogło, że z jego znalezieniem nie powinno być problemu biorąc pod uwagę jak bogata jest obecna oferta sieciówek. Ale nic bardziej mylnego. Zauważyłam, że wiele z dostępnych trenczy ma kolorowe wstawki i dziwne aplikacje i klamry. Nie wiem jak wy, ale ja od dłuższego czasu mam wrażenie, że im prostszego elementu garderoby szukam tym ciężej trafić na taki, który sprostał by moim oczekiwaniom. Na szczęście kilka tygodni temu udało mi się znaleźć to, czego szukałam, o czym mogliście się przekonać w ostatnim wpisie

***

Not taking into account the weather conditions I could wear trench coat for the rest of my life. After a long searches I found my perfect one in second hand. The next on my wishlist was a classic beige one. It’d seem that I shouldn’t have a problem with finding it taking into account how rich is the offer of popular clothes chain stores. Not even a little bit. I’ve noticed that most of available trench coats have colorful inserts or weird applications or buckles. I don’t know about you but I’ve had a notion that the simpler garment I’m looking for the more difficult it’s to find the one that meet my expectations. Luckily a few weeks ago I found the one I was looking for what you could see in my recent post

 

CURRENTLY IN SHOPS 

 

 

1. & Other Stories 

2. & Other Stories 

 

 

3. & Other Stories 

4. Mango

 

TAKE SOME INSPIRATION

 

 

 

 

Prosta jeansowa kurtka idealnie się sprawdzi jeśli chcemy dodać naszej stylizacji niezobowiązującego i lekkiego charakteru. Uwielbiam ją nosić do sukienek, prostych t-shirtów i czarnych jeansów. Jesienią i zimą czasami zakładam ją pod płaszcz jako „marynarkę”. Swoją denimową kurtkę przygarnęłam z szafy mojej mamy. Przede wszystkim spodobał mi się jej vintage charakter. Ma kolor delikatnie spranego niebieskiego jeansu i jest lekko ovesizowa (krojem przypomina trochę bomberkę). I mimo, że ma już swoje lata nie zamieniłabym jej na żadną inną. 

***

Simple jeans jacket it’s perfect when you want to add some casual character to your outfit. I love wearing it to dresses, simple t-shirts and black jeans. In autumn and winter sometimes I wear it under the coat as a „jacket”. My denim jacket I took form my mom’s closet. I like the most its vintage look. It’s in the colour of delicately faded blue jeans and oversize (it looks a little bit like a bomber jacket). And although it’s old enough I wouldn’t change it for another one. 

 

CURRENTLY IN SHOPS

 

 

1. Cheap Monday 

2. Pull & Bear 

 

 

3. Pull & Bear 

4. Cheap Monday 

 

TAKE SOME INSPIRATIONS 

 

 

 

Moim kolejnym niezbędnikiem jest skórzana czarna ramoneska. Podobnie jak jeansową kurtkę, czasami zakładam ją pod płaszcz jak marynarkę. Uwielbiam ją łączyć z denimem, prostymi t-shirtami i białą koszulą. Noszę ją też do klasycznych sukienek w neutralnych kolorach  i wyższych butów albo do eleganckich spodni, żeby trochę przełamać „korporacyjny” styl. 

***

My another essential is the black leather jacket. The same as my jeans one I sometimes wear under the coat as a „jacket”. I love combining it with denim, simple t-shirts and white shirt. I wear it with classy dresses in neutral colours and high shoes or to elegant trousers to break a little bit the „corporate” style. 

 

CURRENTLY IN SHOPS 

 

 

1. Acne Studios 

2. Mango

 

 

3. Mango 

4. Mango 

 

TAKE SOME INSPIRATIONS 

 

Mam nadzieję, że post się spodobał i znaleźliście w nim choć trochę inspiracji. Miłego wieczoru!

***

I hope you enjoy the post and you’ve found some inspirations. Have a nice evening!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *