CAPSULE WARDROBE – WHITE SHIRT

27.01.2018

shirt – Cubus / jeans – Mango / jewellery – vintage 

Jeśli miałabym wybrać jedną rzecz, którą mogłabym nosić przez całe życie z pewnością byłaby to biała koszula. Ciężko by było znaleźć osobę, która nie miałaby chociaż jednej w swojej szafie. I myślę, że nie ma osoby, która by nie wyglądała w niej dobrze (oczywiście jeśli fason jest odpowiednio dobrany do figury). Uwielbiam wielofunkcyjne ubrania, a koszulę można nosić na milion sposobów. Osobiście najczęściej wybieram połączenie – „blue jeans, white shirt”, ale mogę ją zestawić z niemal ze wszystkimi „dołami” z mojej szafy – czarnymi woskowanymi spodniami, eleganckimi cygaretkami, czarną dopasowaną mini i jeansowymi szortami. Najbardziej lubię oversizowe koszule, które latem mogę zamienić w minimalistyczną sukienkę albo nosić rozpięte na strój kąpielowy. Karl Lagerfeld w książce „Świat według Karla” powiedział: „Jeśli zapytacie, jaki jest największy wynalazek w modzie, którego autorem chciałbym być, powiem: żałuję, że to nie ja wymyśliłem białej koszuli. Dla mnie koszula to podstawa wszystkiego. Wszystko inne przychodzi potem.” Zgadzam się z tym w stu procentach. Jeśli masz białą koszulę, tworzenie zestawów, nie ważne czy na codzień czy na szczególną okazję, nie sprawi żadnego kłopotu. Nic dziwnego, że ikony stylu takie jak Audrey Hepburn, Marylin Monroe, Grace Kelly czy Jane Birkin tak chętnie sięgały po tą część garderoby.

 

 

 

 

 

CURRENTLY IN SHOPS

1. COS / 2. COS

 

1. Mango / 2. & Other Stories

 

1. Uterque / 2. Massimo Dutti 

TAKE SOME INSPIRATIONS

 

Mam nadzieję, że post Wam się spodobał. Możecie napisać w komentarzach jak wasze wrażenia i udostępnić znajomym czy przyjaciołom, których mógłby również zainteresować. Miłego wieczoru!

P.S. Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi nowościami jakie pojawiają się na blogu, zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku (klik).

***

If I had to choose just one thing I would wear forever for sure it would be a white shirt. I’d be hard to find someone who doesn’t have any one in his wardrobe. And I think there’s no one who wouldn’t look good in it (obviously when a cut is properly picked to his figure). I love multifunctional clothes and a white shirt can be worn in million ways. Personally I most often choose a combo „blue jeans, white shirt” but I can combine it almost with all „downs” from my wardrobe – black wax trousers, elegant cigarette trousers, black fitted miniskirt and jeans shorts. I love the most oversize shirts which I can change in summer into minimalist dress and wear on my swimsuit. Karl Lagerfeld in his book „The World according to Karl” said  „If you asked me which is the biggest invention in fashion world, the author of which I want to be, I would say – I regret I didn’t figure out a white shirt. It is the basis of everything. Everything different comes later.”  I fully agree with it. If you have a white shirt, completing daily outfits wouldn’t be a problem. No wonder, the style icons as Audrey Hepburn, Grace Kelly, Marilyn Monroe and Jane Birkin were so willingly reaching for it. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *